Передача показників газового лічильника Черкасигаз

 Чадний газ – тихий убивця!

Чадний газ не має запаху, безбарвний, тому його неможливо відчути. Він утворюється в результаті горіння в умовах нестачі кисню. Тобто якщо в приміщенні немає достатнього доступу свіжого повітря, погано працює вентиляція, забиті димарі, то там може збиратися чадний газ. Крім того, вітряна погода може спричинити зворотну тягу в димових та вентиляційних каналах, а через це небезпечні продукти горіння не будуть виводитись назовні і накопичуватимуться у приміщенні.

Чадний газ (СО) небезпечний тим, що потрапляючи в кров, він сполучається з гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень по організму. Через це людина гине як від задухи.

Знаходження протягом двох годин в приміщенні з концентрацією СО у повітрі лише 0,1 % призводить до втрати свідомості, після чого людина може швидко померти. Втрата свідомості супроводжується таким знесиленням, що людина навіть помітивши небезпеку, вже неспроможна врятуватись.

 

Як вберегтись від отруєння

 

1. При користуванні газовими приладами забезпечити доступ повітря в приміщення. Вмикати газові прилади при відчиненій кватирці чи встановленому на провітрювання вікні.

 

 

 

2. За допомогою смужки тонкого паперу до і під час користування газовими приладами перевіряти тягу в димових і вентиляційних каналах. Використовувати газові прилади можна тільки при наявності тяги. Не користуватись газовими приладами при сильних поривах вітру, тому що може утворитись зворотна тяга.

3. У разі несправності побутового газового обладнання, порушення процесу горіння – не займатися самостійно регулюванням і ремонтом обладнання, а викликати слюсаря, зателефонувавши за номером – 32-70-63.
4. Експлуатувати лише справні газові прилади, в тому числі зі справною автоматикою безпеки.

5. Стежити за технічним станом димових та вентиляційних каналів (ДВК). За необхідності звертатися до спеціалізованої організації для ремонту ДВК.

6. У зимовий період аби уникнути обмерзання оголовків димоходів і скупчення чадного газу в приміщенні, щонайменше раз на місяць оглядати стан димових каналів.

Якщо ви почули запах газу у вашій оселі – негайно телефонуйте 104

Як встановити лічильник?

Відповіді у розділі "Довідник"

Для перегляду документів, має бути встановлений Adobe Reader